5 porad finansowych młodzieży powyżej 18 lat

by credx | SierpieĊ„ 30, 2017 13:51

W wieku 18 lat wydaje się, że otwarte są wszystkie drogi, a to, co było wcześniej, to dzieciństwo, z ktrym trzeba się pożegnać. Ktoś przestaje komunikować z rodzicami i zanurza się w nowe życie, a ktoś nadal mieszka pod ich kontrolą i do ślubu nie ma pojęcia jak zarządzać własnym budżetem. W tym artykule są porady dla młodych i pełnych sił ludzi, gotowych uczyć się i wysuwać wnioski, trzeba tylko trochę doświadczenia, ktrym się tutaj podzielimy.

1) Zdobądź wiedzę finansową wszędzie, gdzie tylko można

Natura pieniądza, podatkw, papierw wartościowych, planowania finansowego to nie tylko nudne słowa. Znając się na sprawach finansowych można, zrozumieć wartość pieniędzy i ich wydawania. W celu uzyskania konkretnej wiedzy nie trzeba uczyć się 5 lat, na wydziale ekonomicznym, wystarczy nauczyć się podstaw (to trwa kilka godzin, tj. za tydzień można spokojnie rozważyć wszystkie aspekty systemu finansowego państwa w odniesieniu do konkretnej osoby), porozmawiać ze specjalistami z wielu instytucji finansowych (przyjść jako klient) i nauczyć się na ofertach finansowych i reklamie.

2) Zadbaj o swoją historię kredytową

Wiadomo, że należy omijać pożyczania pieniędzy. Jeżeli nie ma jeszcze swoich stałych źrdeł dochodu (portfel rodzicw się nie liczy), nie wolno zepsuć swojej historii kredytowej biorąc i nie oddając kredytu przez internet już w pierwszym roku dorosłego życia. Chwilwki na dowd wolno brać tylko wtedy, kiedy jest 100% pewność, że ta pożyczka na dowd osobisty będzie zwrcona w terminie. Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy, a rodzina i przyjaciele pomc nie mogą, to można otrzymać kredyt online[1]. Pożyczki przez internet bez zaświadczeń w rżnych instytucjach mają rżne warunki, więc można znaleźć sobie dobrą ofertę na krtki okres, ale wszystkie kredyty nawet chwilwki na dowd online trzeba oddawać w terminie, aby mieć dobrą historię kredytową.

3) Zacznij zarabiać

Nawet praca na pł etatu, nauczy bardziej odpowiedzialnie podchodzić do wydatkw pieniędzy, zapoznać się z fascynującym światem planowania finansowego i własnego miesięcznego budżetu. Środki własne będą głwnym źrdłem pewności w jutrzejszym dniu. Każda praca stanowi niezastąpione doświadczenie.

4) Zarządzaj budżetem kompetentnie. Zacznij odkładać pieniądze

Gdy pojawiają się pierwsze zyski, to pojawia się pytanie, ile i na co trzeba wydawać? Konieczność wydania pieniędzy na rżne potrzeby prowadzi do tego, że ich brakuje na pożądany produkt. Najlepiej mieć notatnik i kontrolować wszystkie wydatki. Utrzymanie budżetu w notatniku z wykresami „wydatki” i „dochody” nie tylko rozwija wiedzę finansową, ale i pozwala określić naprawdę niezbędne płatności.

5) Inwestuj

Ten punkt jest ostatnim, ponieważ młodzież niepoważnie odnosi się do możliwości coś odłożyć. To zupełnie nieprawidłowo! Inwestycja[2] nawet kilku tysięcy złotych w jakiś ciekawy projekt, na przykład w papiery wartościowe, w ciągu kilku lat pomaga rozwiązać pytanie większych zakupw lub podrży, leczenia lub pokrycia zadłużenia chwilwki online bez KRD. Wszyscy słyszeli o zasadzie 10%, gdy ze swoich miesięcznych dochodw, najlepiej odkładać na 10 procent w rżne instrumenty finansowe, aby być ubezpieczonym od wszelkich sytuacji krytycznych, i mieć spokojny sen. Z takiej opcji korzysta niewielu.

Jeśli zaczniesz korzystać z tych zasad dla młodzieży od 18 lat, sukces finansowy i pewność w swojej finansowej przyszłości będzie zapewniona.

Endnotes:
  1. kredyt online: http://credx.pl/pozyczka-sms/
  2. Inwestycja: http://osiedlebotanika.pl/opis-inwestycji/

Source URL: http://credx.pl/5-porad-finansowych-modziey-powyej-18-lat/