Inwestycje, które są warte ryzyka

Inwestycje, które są warte ryzyka
Maj 05 12:21 2017 Wydrukuj ten artykuł

Chyba każdy słyszał o tym, że prędzej czy później w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy trzeba zainwestować własne pieniądze w jakąś sprawę. Oczywiście, nie wszyscy ludzie mają na tyle odwagi, aby zainwestować pieniądze w wielki biznes. Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że istnieje ogromna szansa, że inwestycja się nie uda i osoba po prostu straci wszystkie swoje pieniądze. Dlatego eksperci finansowi radzą inwestować tylko w te rzeczy, które na 100% opłacają się i na pewno przyniosą jeszcze większe zyski. Małe inwestycje mogą pochwalić się takim poziomem niezawodności, takie rzeczy są i o tym dzisiaj mówimy.

1. Wykształcenie

Ryzyko: czas i wydane pieniądze. Zadłużenia.

Nagroda: wysoki potencjał zarobkowy. Poprawa perspektyw kariery.

Jeśli myślisz o tym, aby wrócić do szkoły i poprawić swoje umiejętności i zdobyć dyplom, możesz śmiało to zrobić, bo wyższe wykształcenie może zapewnić zwrot pieniężny z inwestycji.

W zeszłym roku New York Times poinformował, że różnica w wynagrodzeniu między absolwentami uczelni i tych, którzy są bez wykształcenia, osiągnęła rekordowo wysokiego poziomu (o 98 procent więcej na godzinę). Oprócz tego, ludzie z wykształceniem korzystają mniej z takich usług, jak pożyczki online lub chwilówki online do wynagrodzenia, bo i tak zarabiają wystarczająco.

Poza danymi statystycznymi warto powiedzieć, że dyplom nie jest gwarancją udanej kariery – stąd jest ryzyko, ale, w ogóle, wykształcenie wyższe – jest to zysk, który się na 100% opłaca, bo osoba zarabia więcej, i prędzej czy później zapłacone pieniądze za studia wrócą do kieszeni.

2. Zmiany pracy, ścieżki kariery.

Jeśli nie widzisz żadnego potencjału lub po prostu jesteś zmęczony w swojej dziedzinie, zawsze można przełączyć się na inną sprawę. Oczywiście, zmiana kariery jest pojęciem, o którym łatwiej mówić, niż zrobić. Jeżeli masz taki zamiar lub chcesz uaktualnić swoje umiejętności (jak wspomniano powyżej), aby to zastosować w innych dziedzinach – nie bój się to zrobić.

Zmiana miejsca pracy – jest to poważne ryzyko finansowe, ponieważ nie ma żadnej gwarancji, że nowa praca przyniesie większe zyski. Nie ma również żadnej gwarancji, że masz zamiar odnieść sukces lub nawet dostać poważną pracę w nowej dziedzinie.

Nie patrząc na to, jest to ryzyko, które się opłaca. Lepiej znaleźć pracę, którą faktycznie lubisz, i będziesz się, cieszyć idąc, do pracy aż do przejścia na emeryturę, niż męczyć się przez całe życie. Jeśli kochasz swoją pracę, twoje zaangażowanie będzie większe i zyski, odpowiednio, też, więc warto spróbować.

3. Biznes – rozpoczęcie jakiejś działalności gospodarczej.

„Zamiast tego, aby czekać na następne wakacje, trzeba lepiej stworzyć sobie takie życie, od którego nie będziesz chciał uciekać.” – mówił Seth Godin, który był wielkim fanem rozpoczęcia własnego biznes w wieku do 20 lat. Główna zaleta polega na tym, że można zacząć biznes bez pieniędzy nawet w młodym wieku. Dobrą wiadomością jest to, że nad własnymi projektami można pracować w czasie wolnym. W takim przypadku rezygnować ze swojej pracy nie poleca się. Trzeba być realistą. Najlepiej próbować zarabiać na własnym hobby, a następnie już pracować nad tym, jak zmienić to na główny dochód.

Istnieje wiele przykładów, kiedy hobby rozwijały się w podstawowy zysk człowieka. Rób to, co lubisz, wtedy pożyczki online nigdy nie będą Ci potrzebne. Powodzenia!