Jak inwestować? 5 zasad od inwestora – szachisty

Jak inwestować? 5 zasad od inwestora – szachisty
Wrzesień 13 06:25 2017 Wydrukuj ten artykuł

Szachy gra rozwijająca logiczne myślenie. Walki na tablicy wymagają umiejętności z zimną krwią. Trzeba zawsze obliczyć swoje działania na kilka ruchw do przodu. Nic dziwnego, że dobrzy szachiści są skuteczni i w sprawach inwestycji. O tym, jak związane szachy i inwestycje, jakich zasad warto się trzymać początkującym inwestorom, a także jak zdywersyfikować swj portfel inwestycyjny i tworzyć dochd pasywny dalej…

Zasada nr 1. Robić to, czego nie robią inni

Jednym z warunkw sukcesu szachisty jest oryginalność. Podejmując kroki, ktrych nie oczekuje od ciebie przeciwnik, można pokonać go. W życiu być może, nie myślimy w konieczności o pokonaniu kogoś, ale, tak czy inaczej, chcemy być zwycięzcami. Innymi słowy, osiągnięcie wysokiego statusu społecznego i materialnego.

Większość ludzi w Polsce nie myśli o długoterminowym inwestowaniu, a przy tym aktywnie wydają pieniądze na rozrywki, bieżące potrzeby i alkohol, biorą pożyczki online w 15 minut, chwilwki online bez krd nie zwracają środkw pieniężnych w czasie i nie myślą o przyszłości. Jakaś część obywateli ma wkład w banku pod niewielki procent. Naprawdę inwestuje pieniądze w narzędzia, ktre mogą przynosić wysokie dochody, tylko 1% populacji. To właśnie ludzie, ktrzy robią coś, czego nie robią inni. W wyniku szans stać się zwycięzcami w życiu u nich znacznie, więcej niż u pozostałych.

Zasada nr 2. Zawsze mieć plan działania

W szachach jest zasada: strategia to jest najważniejsze. Lepiej grać z gorszym planem niż w ogle bez planu. Tego uczą wszystkich zawodnikw od najmłodszych lat. Tej zasady należy przestrzegać i w sprawach inwestycji. U ciebie zawsze musi być strategia i plan działań. Trzeba być gotowym do rżnych wariantw rozwoju sytuacji, na każdy przypadek musi być ruch: na wypadek, gdy wszystko jest dobrze, inwestycje przynoszą dochd, a perspektywy są dobre, a wtedy, kiedy jest źle, dochodu nie ma, i ryzyko utraty inwestycji jest bardzo duże. Trzeba mieć jasną strategię i rozumieć swoje taktyczne kroki.

Zasada nr 3. Nie trzymać wszystkich jajek w jednym koszyku

Dywersyfikacja, czyli podział kapitału w rżnych inwestycyjnych narzędzi – jest to głwny element strategii każdego inwestora. Takie podejście do inwestycji jest w stanie znacznie zmniejszyć ryzyko.

W przypadku dywersyfikacji portfela warto trzymać się następującej zasady: największa część inwestycji powinna znajdować się na bankowym depozycie (tak zwany budżet na czarny dzień, pieniądze, ktre są potrzebne do nieprzewidzianych wydatkw).

Jednym z najbardziej popularnych sposobw inwestowania są inwestycje w nieruchomości mieszkalne z kolejnym oddaniem ich do wynajęcia. Głwną wadą takich inwestycji w porwnaniu z depozytem jest to, że sprzedać takie mieszkanie jest znacznie trudniejsze, niż wypłacić pieniądze z konta. W nieruchomości nie warto inwestować z tego konta, ktre jest przeznaczone na czarną godzinę. Takie konto powinno być zawsze pod ręką.

Zasada nr 4. Jeśli zasoby są ograniczone, warto uczestniczyć w zbiorowych projektach inwestycyjnych

Nieruchomości komercyjne dobra inwestycja. Jednak obniżyć prg wejścia w projekty związane z nieruchomością komercyjną, pozwala crowdfunding. Na przykład, dobry obiekt handlowy kosztuje około 1 mln dolarw. Rozumiem, że ta kwota jest niemożliwa dla większości inwestorw prywatnych. Crowdfunding pozwala obniżyć prg wejścia do 50000 zł, co już brzmi lepiej.

Zasada nr 5. Stworzyć dochd pasywny

Każdy rozsądny człowiek może znaleźć pracę i otrzymywać za jej wykonanie wynagrodzenie. Jeśli jednak uważasz, że zasługujesz na coś więcej, trzeba dążyć do tego, aby żyć nie na aktywny dochd (wynagrodzenie) i co miesiąc do wynagrodzenia prosić pożyczki na dowd, a na pasywny dochd z inwestycji. Osiągnąć to o wiele trudniej. Potrzebne są właściwe podejście do zarządzania swoimi finansami i czas. Jest to możliwe. Stworzyć dochd pasywny cel każdego inwestora.