Jak oszczędzać pieniędzy, nastolatku?

Jak oszczędzać pieniędzy, nastolatku?
Maj 05 12:25 2017 Wydrukuj ten artykuł

Oszczędzanie pieniędzy dla nastolatków- to zadanie nie jest z kategorii trudnych, jednak wiedzieć, jak zaoszczędzić pieniądze chce każdy student. Doświadczenie pokazuje, że bardzo często młodzi ludzie nie wiedzą, jak obliczać swoje budżety, a nawet często potrzebują pomocy finansowej, na przykład, biorą chwilówki online, pożyczki online studentom, i tak dalej. Dzisiaj pomożemy zrozumieć, jak młodzież może zaoszczędzić pieniądze. Najważniejsze w tym przypadku jest mieć chęć i ściśle stosować się do zaleceń i rad, oraz nie zapominać, że rodzice są w pełnej odpowiedzialności za twoje działania, w tym też związane z finansami.

•Zasady oszczędzania pieniędzy dla nastolatków.

1. Aby zaoszczędzić pieniądze, trzeba świadomie rozumieć, na co idą pieniądze. Zdecyduj, na czym jesteś gotowy oszczędzać, a na czym nie. Zrób listę obowiązkowych wydatków, pozostałe koszty ogranicz do minimum.
2. Ważne jest, aby systematycznie oszczędzać pieniądze. Bezboleśnie można odkładać 10-15% przychodów. Aby szybko zgromadzić pieniądze, trzeba odłożyć 2-3 razy więcej (naprawdę da się odkładać do 30%). Jeśli dochody nie pozwalają odłożyć 30% od zarobków, trzeba szukać dodatkowej pracy.
3. W żadnym wypadku nie wolno dotykać się do pieniędzy, które są zbierane na duży zakup lub na czarną godzinę. Najlepiej umieścić te pieniądze do banku na wkład, który można zdejmować do jego zakończenia bez utraty odsetek.
4. Jeśli obecne zarobki nie pozwalają odkładać pieniędzy, spróbuj znaleźć extra pracę. Na przykład, na „freelance“ można zarobić do 1000 zł miesięcznie, pracując tylko część wolnego czasu lub w weekendy.

•Oprócz tego, istnieje wiele sposobów, aby uzyskać zysk:

Wyprowadzać zwierzęta
Znajdź ogłoszenia tego rodzaju w gazetach, porozmawiaj z sąsiadami, dowiedz się u znajomych, zazwyczaj ludzie nie mają czasu dla własnych psów, kotów itd. Poszukaj ciekawych opcji i umów o płatności.

Dystrybucja ulotek
Prosta praca jest dostępna dla każdego nastolatka. Praktycznie we wszystkich średnich i dużych miastach odbywają się specjalistyczne akcje, i można wziąć udział w dystrybucji ulotek i broszur. Praca jest prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Rozwieszanie ogłoszeń i ulotek informacyjnych
Wiele firm przyciąga uczniów, do dystrybucji reklam i ulotek w specjalnych miejscach. Dowiedz się z mediów, komu potrzebna będzie twoja usługa, która pomoże zarobić dodatkowe pieniądze. Zwykle, pieniądze otrzymasz na koniec dnia roboczego. W czasie wolnym od nauki i zajęć można w taki sposób zarobić.

Pisanie tekstów
Jeśli dobrze znasz język ojczysty, możesz zarabiać pisaniem tekstów i artykułów w Internecie. Dziś takich zasobów w sieci wystarczy, najważniejsze — to jest znajomość języka ojczystego, a także wykonywanie tych warunków, które oferuje zamawiający. Poznaj specjalistyczne strony internetowe, zapoznaj się z wymaganiami, jakie oferują klienci. Informujemy, że mistrzowie pióra w Internecie mogą zarabiać do 5 tys. zł miesięcznie. Kiedyś, być może to hobby stanie się dla Ciebie prawdziwą pracą i podstawowym rodzajem zarobku. Trudność tej pracy polega na tym, że w niektórych przypadkach trzeba będzie rejestrować swoje dane paszportowe. Jeśli masz paszport, to można łatwo przejść rejestrację, a jeśli nie ma paszportu, trzeba zarejestrować się na swoich rodziców.

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy
Jeśli masz w domu dobre, ale w tym samym czasie niepotrzebne rzeczy, spróbuj wyprzedać je. Znajdź specjalną stronę internetową sprzedaży towarów i zaproponuj swój. W Internecie handel idzie szybciej, a klienci chętnie kupują potrzebne im rzeczy.

Jak widać, istnieje wiele sposobów oszczędzania pieniędzy dla was nastolatków, więc oferta pożyczki online studentom już się nie przyda. Powodzenia!