Jak zaoszczędzić na karcie kredytowej?

Jak zaoszczędzić na karcie kredytowej?
Wrzesień 20 06:29 2017 Wydrukuj ten artykuł

Niektre banki zarabiają na swoich klientach posiadających karty kredytowe, średnio pięć razy. Pierwszy raz gdy wydają kartę i biorą określoną sumę za takie usługi. Drugi raz, gdy klient zdejmuje z karty gotwkę przez bankomat, pobierana jest dodatkowa opłata. Trzeci gdy kredytobiorca za długo cieszy się pieniędzmi i płaci odsetki kredytowe. Czwarty miesięczna opłata za powiadomienia SMS o ruchach środkw na koncie. I po raz piąty jeśli posiadacz karty przepuszcza obowiązkowe miesięczne płatności i mu za to naliczane są kary.

1. Śledzenie wydatkw

Robić to należy dlatego, aby karta nie pociągnęła posiadacza w długi. Przy składaniu karty, można wykupić usługę powiadomienia sms, ktra pozwoli być na bieżąco pieniężnych ruchw na koncie. Jeszcze lepiej kontrolować własne konto bankowe, za darmo przez internet banking. Najważniejsze nie przekraczać limitu i terminu płatności pożyczek i kredytw.

2. Korzystanie z kredytu, podczas okresu karencji

Każdy bank ustala swj okres karencji czas, gdy instytucja finansowa nie pobiera pieniędzy za korzystanie z karty. Jeśli się zmieścić w tym okresie, z karty można korzystać praktycznie za darmo, i jeszcze dostać bonusy.

3. Zwrot kredytu bez opźnień

Jeśli nie ma możliwości spłacić długu w całości w czasie okresu karencji, trzeba znaleźć sposb, aby spłacić go w czasie. W żadnym wypadku nie należy dopuścić do opźnień. W przeciwnym razie naliczone są sankcje, banku w postaci kar i grzywien. Zasady kredytu w banku są bardzo podobne do pożyczki przez internet bez zaświadczeń jeżeli jest opźnienie, odsetki są ogromne i liczyć na taką usługę jak pożyczka na dowd osobisty, po raz kolejny nie ma sensu bo instytucja finansowa nie ufa klientowi.

4. Korzystanie ze zniżek i programw partnerskich

Partnerzy banku często oferują dobre warunki korzystania z karty. Jednak działają one tylko wtedy, gdy klient płaci za zakupy przelewem bankowym. Jeżeli jest taka opcja, to trzeba korzystać z tego.

5. Rezygnacja z gotwki?

Staraj się płacić, nie ściągając gotwki z karty. W rezultacie można zaoszczędzić na odsetkach, ktre bank pobiera za wypłatę gotwki. Jeśli jednak jest potrzeba wypłacić pewną sumę pieniędzy z karty kredytowej, robić to najlepiej tylko w bankomatach banku, aby nie płacić odsetek. Za każdym razem, otrzymując wynagrodzenie, należy wypłacić 500-1000 zł dla płatności gotwkowych. Pozostałą część należy umieścić na rachunku karty debetowej. Bieżące płatności trzeba dokonywać kartą kredytową.

6. Korzyść z cashback

Zwrot pieniędzy na kartę najlepiej realizować za pomocą funkcji cashback, gdy część kwoty od zakupu wraca na kartę. Jest to zazwyczaj 1-3% od kwoty płatności. Czasami cashback gromadzi się w postaci bonusw, ktrymi będzie można zapłacić pźniej w tym samym sklepie.

7. Refinansowanie kredytu

Refinansować kredyt (na przykład kredyt przez internet lub kredyt dla bezrobotnych) należy, jeśli przekroczony jest termin spłaty, a odsetki za korzystanie z pożyczonych środkw stały się zbyt wysokie. Refinansowanie polega na tym, aby wziąć nowy kredyt pod mniejszą stopę oprocentowania i w taki sposb spłacić pierwszy. Czasami ludzie używają refinansowania pożyczki bez krd online i pożyczki przez internet bez zaświadczeń opcja jest dobra, ale zawsze trzeba kilka razy, przeczytać umowę firmy pozabankowej kredytodawczej. Bardzo ważne jest zachowanie ostrożności.

Karta kredytowa może pochwalić się wygodą, ale trzeba pamiętać, że działa to tylko wtedy, kiedy z tej karty korzysta się aktywnie.