Jak zaoszczędzić na wakacjach?

Jak zaoszczędzić na wakacjach?
Październik 18 07:25 2017 Wydrukuj ten artykuł

Podrże dają bezcenne doświadczenie i przeżycia. Jedna wizyta może całkowicie zmienić spojrzenie na życie i nadać mu nowy sens. Jeśli nie lubisz spędzać wakacji w domu i chciałbyś podrżować, jak najczęściej, wtedy nasze wskazwki pomogą zrealizować marzenia. Wszyscy lubią podrżować, nawet kiedy ludzie nie mają pieniędzy zwracają oni się o pomoc do firm kredytodawczych, biorą pożyczki na dowd, pożyczki przez internet na raty itd., aby tylko gdzieś wyjechać na wakacje. Dziś opowiemy o 15 sposobach, jak można zaoszczędzić za granicą, nie odmawiając sobie w przyjemności poznania świata.

1. Pierwszy sposb zaoszczędzić to kupować bilety na samolot wcześniej, a także zbadać rynek ofert. Nie warto wybierać pierwszą opcję. Ocenić, porwnać i dopiero potem zarezerwować najlepszy sposb zaoszczędzić.

2. Najlepiej jest ubiegać o wizę samodzielnie, bez pomocy agencji, ktra za każdym razie nie będzie pomagać za darmo.

3. Nie warto przegapić okazji, aby bezpłatnie dojechać do miasta. Niektre linie lotnicze, hotele, a nawet hostele oferują swoim klientom usługę darmowego transferu.

4. Jeżeli bezpłatnego transportu nie udało się zorganizować, warto sprbować znaleźć towarzyszy podrży w obliczu innych turystw, ktrym też trzeba dojechać do centrum miasta. W ten sposb uda się zaoszczędzić 50%, a może i większy procent kosztw podrży.

5. Nie warto rezygnować z autobusw i pociągw nocnych. Autobusy mogą być bardzo wygodne. Ponadto, w większości przypadkw pociągi i autobusy mają wi-fi, więc można jeszcze znaleźć odpowiednie informacje lub popracować w czasie podrży.

6. Jeśli chcesz poruszać się między miastami europejskimi, to najlepiej szukać ofert na lokalnych stronach internetowych. Na anglojęzycznych stronach internetowych koszty przejazdu są droższe. Porwnać warto i tam, i tam.

7. Wyjeżdżając na wakacje do krajw Azji, nie polecamy rezerwować noclegw na czas całej podrży. Lepiej zatrzymać się w wybranym hotelu na 1-2 dni, a po przyjeździe poszukać opcji tańszych lub bardziej komfortowych.

8. Wybieraj małe schroniska lub guesthouse. Hotele często są droższe, a poziom komfortu jest prawie taki sam. Jako opcja warto rozważyć wynajem apartamentw lub mieszkań, domw. Czasami noclegi w tym przypadku są 2-3 razy tańsze w porwnaniu z hotelami.

9. Uczniom lub nauczycielom warto poświęcić trochę czasu na załatwienie międzynarodowej legitymacji ISIC, ITIC lub IYTC. Ten dokument pomoże zaoszczędzić, uzyskać zniżki na transport, wstęp do muzew i na inne usługi podczas podrży nie tylko w Europie, ale i w USA.

10. Jeśli chcesz wynająć motocykl w Azji, to należy pamiętać następujący wyjątek: czasami, cena najmu wzrasta nieproporcjonalnie do okresu najmu. Czyli wziąć rower na miesiąc taniej niż na tydzień. Dlatego lepiej wynająć na dłuższy okres, a potem oddać pojazd wcześniej.

11. Jest jeden sposb, aby zaoszczędzić, nie płacąc za parkowanie w Europie. Jak wiadomo, koszt tej usługi może być ogromny, więc najlepszym rozwiązaniem, ktry pomoże zaoszczędzić pieniądze to zostawić samochd na parkingu supermarketu.

12. Jeśli chcesz wziąć wycieczkę do innego miasta lub w okolicy, to lepiej robić to w lokalnym biurze podrży.

13. Jeśli istnieje możliwość wyboru daty wylotu i samego wypoczynku, najlepiej zaplanować podrż na dni powszednie. W weekend wiele usług drożeje, dotyczy to biletw wstępu do muzew, parkw narodowych i cen w restauracjach.

14. Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu zdrowotnym, nawet jeśli jest taka opcja.

15. Prezenty na pamiątki najlepiej kupować w dużych supermarketach. W tematycznych sklepach lub na lotnisku są one drogie.