Pożyczki online. Głwne zalety i wady:

Pożyczki online. Głwne zalety i wady:
Wrzesień 27 06:37 2017 Wydrukuj ten artykuł

Obecnie online kredytowanie jest nowoczesnym i najprostszym sposobem uzyskania pożyczki. Jego zasada polega na tym, że kredytobiorca nie ma potrzeby iść do banku, bo on jest w stanie załatwić kredyt, bez wychodzenia z domu. Wszystko, co jest do tego konieczne to posiadanie podłączonego do internetu komputera.

Proces uzyskania kredytu nie przedstawia specjalnych trudności: należy wybrać w sieci interesujący bank lub instytucję pozabankową, ktra zajmuje się tego rodzaju kredytowaniem oraz na stronie internetowej tej organizacji wypełnić kredytowej wniosek. Dalej należy podjąć decyzję o przyznaniu pożyczki, jednak nawet ta procedura nie wymaga obecności klienta. Jeśli decyzja jest pozytywną, środki pieniężne wpłacone będą na wskazane wcześniej przez klienta konto.

Należy wiedzieć, że wydawanie online kredytw tak, jak i przyjęcie wniosku kredytowego i podejmowanie decyzji o możliwości kredytowania dzieje się bez osobistego zaangażowania kredytobiorcy. Dlatego takie kredyty instytucja pozabankowa najlepiej, udziela stałym klientom lub nowym klientom zdobrą historią finansową.

Są też Ekspresowe pożyczki na dowd. Ten rodzaj kredytw polega na tym, że dla przyznania pożyczki, należy tylko mieć paszport lub zaświadczenie potwierdzające status podatnika. Wydawanie ekspresowej pożyczki trwa od 15 minut do 1 godziny.

Do otrzymania zwykłej pożyczki przez internet najczęściej kredytobiorca musi wypełnić specjalną ankietę, głwnymi punktami, ktrej są dane o jego wypłacalności oraz historii kredytowej (czasami są oferowane kredyt dla bezrobotnych, chwilwki online bez krd, chwilwki na dowd bez BIK itd). Wypełniona ankieta jest przetwarzana w specjalnym programie. Wysokie szanse na pozytywną decyzję mają stali klienci banku i kredytobiorcy z dobrą reputacją.

Szybko – nie jest to zawsze opłacalne. Rzecz w tym, że głwną wadą szybkich pożyczek są wysokie stopy procentowe. W razie potrzeby kredyt można spłacić przed terminem, ale wstępnie w firmie należy dowiedzieć się czy, są jakieś sankcje na wcześniejszą spłatę kwoty kredytu.

Zalety:

✓ Minimum dokumentw
Pożyczki online są dobre, bo nie wymagają zbierania ogromnej ilości dokumentw. Wystarczy podać dane paszportw (czasami numer podatkowy (NIP)) oraz podać dane kontaktowe: numer telefonu i adres e-mail. Pracownicy sprawdzą swoje dane, jeśli wszystko jest w porządku, pieniądze trafią na kartę.
✓ Szybkość
Istnieją serwisy, ktre na weryfikację danych potrzebują około 24 godzin, ale jeśli pieniądze są potrzebne szybciej, firmy pozabankowe oferują szybką reakcją: 10-15 minut.
✓ Mobilność
Wyobraźmy sobie taką sytuację: zepsuł się samochd, gotwki do naprawy za mało, ale jest dostęp do internetu. Można wejść na stronę serwisu i zamwić kredyt online, pieniądze docierają do ciebie na kartę bankową przez 10-20 minut, naprawa auta załatwiona. Kredyty online można uzyskać niezależnie od lokalizacji.
✓ Wszechstronność
Kiedy składasz wniosek o pożyczkę online, nie trzeba tłumaczyć, po co potrzebne są pieniądze.

Wady:

Odsetki
Odsetki pożyczki online często są bardzo wysokie.
Maksymalna kwota kredytu
Maksymalny rozmiar i czas spłaty pożyczki u każdego serwisu się rżni, ale w większości firm maksymalna kwota nie jest zbyt duża.
Prywatność
Wybierając firmę trzeba być bardzo ostrożnym. W przeciwnym razie dane mogą wpaść w ręce oszustw ze wszystkimi konsekwencjami.

Wniosek: plusw jest znacznie więcej i są one ważniejsze, więc można wyciągnąć proste wnioski – online kredyty – świetne rozwiązanie dla każdej osoby, ktra pilnie potrzebuje pomocy finansowej.