Wróć na stronę główną

Pożyczka bez KRD

Pożyczki i kredyt przeważnie nie są kojarzone że złą historią kredytową, ponieważ kiedy nie jest odpowiedzialny i zaplączesz się w źle zarządzanie kredytami, możesz szybko stać się nie zaufanym klientem i banki wpiszą cię do bazy historii złego kredytu. Kiedy już znajdziesz się w tej bazie danych teoretycznie nie masz żadnych szans na uzyskanie kredytu od twojego lub innego banku, który korzysta z bazy danych złej historii kredytowej. Jednakże nie powinno to być ostatecznym wynikiem, jako że ludzie popełniają błędy i powinni otrzymać drugą szansę. To jest miejsce, gdzie wkraczają prywatne firmy oferujące chwilówki online.

Firmy te oferują pożyczki ich klientom nawet przy złej historii kredytowej, jednakże z tego właśnie powodu ustalają wyższe odsetki w skali roku i krótszy termin spłacania. Te firmy podejmują duże ryzyko ufając osobom ze złą historią kredytową i dlatego muszą zapewnić sobie wyższy zysk w celu wyrównania ryzyka. W związku z tym osoby, które spłaciły swój kredyt na czas, płacą za straty spowodowane przez osoby, które nie spłaciły swoich pożyczek.

Ale co dokładnie oznacza zła historia kredytowa? – aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, po pierwsze musimy spojrzeć co zły kredyt oznacza i jak odnosi się to do ciebie i twoich pożyczek.

Przeważnie, kiedy ludzie rozmawiają o złym kredycie, mają na myśli powierzchowne stwierdzenie, że ktoś nie wie jak użyć pożyczki lub jeśli ta sama osoba ma problemy ze spłatą tej pożyczki. Jednakże zły kredyt oznacza, że nie spłaciłeś poprzednich zadłużeń u kredytodawcy i wpisał on twoje dane na listę, która jest łatwo dostępna dla wszystkich kredytodawców. Kiedy ktoś chce zaciągnąć kredyt, potencjalny kredytodawca najpierw spojrzy na osobiste informacje finansowe (wypłaty, zadłużenia, dostępny dochód, itd.) oraz budżet ale potem kredytodawca sprawdzi dane z tej bazy, aby mieć pewność, że kredytobiorca nie ma żadnych poprzednich nie spłaconych pożyczek. Jeśli okaże się, że istnieje historia złego kredytu tej osoby, wniosek o pożyczkę zostanie automatycznie odrzucony, ponieważ kredytodawca nie chce podjąć ryzyka utraty pieniędzy.

Także jeśli dana osoba dostanie się na listę złej historii kredytowej- tak zwaną czarną listę- nie ma ona żadnych szans na dostanie kredytu bankowego przez kolejne 10 do 20 lat. Czy jest jednak jakąś nadzieja?

Jak uzyskać kredyt przy złej historii kredytowej?

Jeśli wdrążymy się głębiej, sytuacja nie wygląda aż tak źle jak się wydaje, ponieważ pomimo bazy danych złej historii kredytu, istnieją prywatni kredytodawcy, którzy chcą dać tym osobom druga szansę na odbudowanie historii kredytowej i po raz kolejny zaoferować niższe odsetki. Są to firmy pożyczek chwilówek, które oferują pożyczki ekspresowe nawet przy złej historii kredytowej. Oczywiście te kredyty online dla osób ze zła historią nie są długoterminowe ale pożyczka może być zaciągnięte do 2000 złotych przy wyższych odsetkach niż kredyty bankowe. Ten rodzaj pożyczki jest łatwy do uzyskania ale jest o wiele cięższy do spłacenia ze względu na odsetki w skali roku. Firmy te ustalają odsetki na takim poziomie, ponieważ podejmują one wysokie ryzyko udzielając pożyczki osobom że zła historia kredytową.

Przynajmniej ćwierć osób ze zła historią nie spłacają pieniędzy w ustalonym terminie i wiele tych osób nie spłaca kredytu wogole, ponieważ nie potrafią dobrze zarządzać pieniędzmi. Dlatego właśnie kredyty dla złej historii mają takie wysokie odsetki ale nie znaczy to, że są ciężkie do uzyskania. Prawie każdy może uzyskać taką pożyczkę online i jeśli spłatą ją w całości w odpowiednim czasie, wtedy odsetki nie wydają się takie duże. Jednak jeśli ominiesz ratę, wtedy odsetki te będą rosły w zastraszającym tempie.