Wróć na stronę główną

Pożyczka dla bezrobotnych

Zatrudnienie jest jednym z najważniejszych aspektów twojego życia finansowego, który jest brany pod uwagę zanim zostaniesz zaakceptowany do otrzymania wielu usług, w tym krótkoterminowe pożyczki, jako że prywatni kredytodawcy przeważnie chcą zobaczyć dowody na stały dochód zanim zgodzą się wydać komuś pieniądze. Stały dochód lub zatrudnienie oznacza, że jesteś w stanie zapłacić swoje rachunki jak również inne potrzeby oraz daje to większe prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie spłacić dług o który prosisz.

Ale nawet jeśli nie masz pracy, czasami może ci się udać otrzymać kredyt, ponieważ bycie bezrobotnym nie oznacza nie posiadanie dochodu, jako że istnieje wiele rodzajów dochodu, takich jak emerytura, zasiłki czy pośredni dochód, które nie liczą się jako oficjalne zatrudnienie. Nawet jeśli nie masz stałego dochodu, istnieją kredytodawcy, którzy będą chcieli podjąć ryzyko i pozwolą ci pożyczyć pieniądze dopóki nie znajdujesz się na czarnej liście osób zadłużonych i twoja historia kredytowa nie jest zła. Przeważnie osoby mogą uzyskać pożyczkę bez dochodów jeśli w przeszłości zaciągnęły kredyt u tej samej firmy i spłaciły ja w terminie. Ten sposób daje kredytodawcom więcej zaufania, że zrobisz wszystko co jest w twojej mocy aby spłacić zaciągnięty dług.

Ekonomia światowa w większości doszła do siebie po kryzysie 2008 i 2009 r., ale statystyki bezrobocia w wielu krajach dalej są wysokie i często nawet 10% ludności nie posiada pracy. Ale nie oznacza to, że osoby bezrobotne nie potrzebują pieniędzy na przeżycie i na podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie czy dach nad głową. Ponieważ zwykli kredytodawcy, tacy jak np. Banki, nawet na ciebie nie spojrzą jeśli nie posiadasz regularnego dochodu, dlatego czasami jedynym wyjściem może być próba otrzymania pożyczki ekspresowej.

Te pożyczki bez dochodów są bardzo pomocne osobom pracującym na ułamek etatu lub zarabiającym z małych prac na samozatrudnieniu i nie są zatrudnione na pełen etat, a które że względu na niestały dochód nie mogą starać się o klasyczny kredyt bankowy. Również osoby pracujące w tak zwanej szarej ekonomii, które nie odciągają podatków, mogą uzyskać pożyczki krótkoterminowe, ponieważ kredytodawcy nie sprawdzają dowodów na zarobek a to daje wszystkim szansę na pożyczenie pieniędzy jeśli i kiedy jest to potrzebne. Jednak w ostatnim czasie rządy na całym świecie zaczęły wymagać od kredytodawców sprawdzania dowodów na stały dochód co znacznie utrudnia otrzymanie takiego kredytu.

Ile pieniędzy mogę dostać bez posiadania dochodu?

Ponieważ pożyczki dla bezrobotnych są bardzo ryzykowne dla kredytodawców, mogą oni wydawać pieniądze tylko wtedy, kiedy zysk z każdej transakcji jest większy niż poniesione ryzyko. Dlatego właśnie kredytodawcy pozwalają swoim klientom na pożyczki krótkoterminowe bez sprawdzania ich dochodów. Te pożyczki ekspresowe przeważnie posiadają większy zysk z wysokich odsetek w skali roku w porównaniu do innych, długoterminowych, metod pożyczania. To oznacza, że możesz pożyczyć kwotę tylko do 5000 złotych, ale powinno to być wystarczająco na pokrycie kosztów awaryjnych oraz innych wydatków, na które te pieniądze potrzebujesz.

Warunki spłaty pożyczek bez dochodów

Jeśli nie posiadasz stałego dochodu, będziesz w stanie zaciągnąć tylko szybką, nie-bankową pożyczkę i termin jej spłaty to przeważnie 1 do 30 dni, co przeważnie jest wystarczająco na znalezienie pieniędzy na spłatę kredytu. Oczywiście każdy kredytodawca tworzy własne zasady i możesz nawet uzyskać kredyt osobisty z banku, ale i tak będziesz musiał go spłacić w ciągu 30 dni. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki chwilówki na czas, zawsze możesz przedłużyć termin spłaty za dodatkową opłatą, co da ci kolejne 7, 15 lub nawet 30 dni.

Jakie są alternatywy?

Istnieją inne opcje pożyczek ekspresowych bez potrzeby posiadania zatrudnienia i są to również długoterminowe pożyczki, ale musisz dać coś pod zastaw. Kredyt z zastawem jest nazywany pożyczka zabezpieczoną i jest zwykle kojarzony z niskim ryzykiem dla kredytodawcy, jednak przedstawia to wysokie ryzyko dla ciebie, jako że możesz stracić swój zastaw. Jeśli zaciągasz zabezpieczoną pożyczkę na samochód lub jakikolwiek inny rodzaj zabezpieczonej pożyczki, deklarujesz , że w przypadku ominięcia jednej lub więcej rat kredytodawca ma wszelkie prawa dla zawłaszczenia zastawu. Pożyczki te przedstawiają mniejsze ryzyko i dlatego kredytodawcy chętnie ich udzielają, nawet przy nie posiadaniu pracy lub stałego dochodu.

Jeśli myślisz o pożyczeniu pieniędzy ale nie masz stałego dochodu każdego miesiąca, musisz być bardzo ostrożny ponieważ pożyczki ekspresowe oraz zabezpieczone pożyczki są bardzo łatwe do uzyskania ale trudniejsze do spłacenia. Musisz dokładnie przyjrzeć się swojej sytuacji finansowej i oszacować, czy masz wystarczająco pieniędzy na spłatę długu czy będzie to za dużo. Pożyczki są dobrym sposobem na załatanie dziur finansowych ale mogą być również finansowa bombą czasową i zadłużenie będzie rosło szybko jeśli wymknie Ci się spod kontroli!