Za mało zarabiasz? Dowiedz się, jak odkładać pieniądze!

Za mało zarabiasz? Dowiedz się, jak odkładać pieniądze!
Październik 25 07:28 2017 Wydrukuj ten artykuł

Bardzo dużo ludzi w Polsce codziennie korzysta z usług firm finansowych i biorą chwilwki na dowd online. Często przyczyną jest brak pieniędzy. Jak przy niewielkim zarobku osiągnąć sukces finansowy?

Wskazwka pierwsza: odkładaj pieniądze po trochu

Tradycyjnie doradcy finansowi radzą, odkładać 10% dochodu miesięcznie, aby nie mieć sytuacji krytycznych i nie brać pożyczki online: według ich szacunkw, taka kwota nie wpłynie na poziom życia rodziny. Nawet jeśli uważasz, że nie można oddzielić 10% swojego miesięcznego dochodu, zacznij z gromadzenia mniejszej kwoty. Najpierw rzuć do skarbonki przynajmniej 100 zł miesięcznie, stopniowo zwiększając tę kwotę. Jest rzeczą oczywistą, że odkładać pieniądze trzeba na początku miesiąca po otrzymaniu pensji, a nie na końcu, gdy już rozporządziliśmy swoim dochodem.

Wskazwka druga: zrezygnuj z niepotrzebnych wydatkw

Aby zoptymalizować budżet rodzinny i ograniczyć zbędne wydatki, trzeba dwa-trzy miesiące z rzędu zapisywać wszystkie wydatki swojej rodziny. Pod koniec miesiąca można zobaczyć, na co idzie duża część budżetu, następnie przeanalizować, z jakich wydatkw można zrezygnować. Zaoszczędzone pieniądze można, przeznaczyć na gromadzenie budżetu zapasowego.

Wskazwka trzecia: korzystaj z usług bankowych

Nie chodzi teraz o pożyczki na dowd lub kredyty online. Aby pieniądze nie leżały bez sensu w domu, skorzystaj z depozytu bankowego. Zgromadzone 10 tysięcy złotych w przypadku 12% depozytu wzrośnie miesięcznie o 100 zł. Nie trzeba wydawać tych pieniędzy, niech ta suma rośnie. Jeśli boisz się, że pieniądze mogą „utknąć” w banku w czasie kryzysu można inwestować małe kwoty w rżne banki na krtkie terminy.

Wskazwka czwarta: inwestuj

Jeśli twoim celem nie jest po prostu nazbierać środkw wystarczających na kosztowny zakup, a zapewnić sobie stabilność finansową w przyszłości, to trzeba zaplanować nie tylko gromadzenie pieniędzy, ale i inwestowanie oszczędności. Najprostsze sposoby to te same depozyty bankowe lub zakup certyfikatw inwestycyjnych. Są też inne rozwiązania: jeśli masz chęć inwestować aktywnie, to można podłączyć się do internet-tradingu. Doświadczenie udanych przedsiębiorcw wskazuje, że handlem na giełdzie można zajmować się nawet samodzielnie i zrobić z niego poważne źrdło dochodu. Wreszcie, zgromadzone środki można użyć do rozpoczęcia własnego małego biznesu, na start, ktry nie wymaga dużych inwestycji.

Wskazwka piąta: szukajcie dodatkowych miejsc zarobkowych

Nie zawsze dodatkowy zarobek to przepracowane godziny, wieczory lub weekendy w pracy. Czasami można zarobić „między czasie”. Znając język obcy można, od czasu do czasu zajmować się tłumaczeniami, umiejąc, dobrze pisać można, sprbować pisanie artykułw dla stron internetowych, lubisz gotować w wolnym czasie sprbuj robić to na zamwienie. Dodatkowy dochd można uzyskać, tworząc kompozycje z kwiatw i bukiety ślubne, a jeśli masz samochd czasami można pracować jako kierowca. Przy tym chodzi nie koniecznie o takswki, czasem o prywatnego przewoźnika, ktrego zatrudniają jednorazowo na przykład, aby szybko dojechać do innego miasta – płacą za taką usługę dużo, więc to się opłaca. Można znaleźć wiele innych sposobw, aby zarobić dodatkowe pieniądze, najważniejsze aby być przygotowanym i nie przegapić pojawiających się możliwości.

Głwna wskazwka: oszczędzanie pieniędzy nie może być bolesne, w przeciwnym razie, nawet zgromadzone oszczędności nie przyniosą radości. Czasem trzeba wydawać pieniądze – nie zawsze jest to złe.

Kredyty lub pożyczki online – czasami świetne rozwiązania, ale nie są one przydatne, jeśli pod ręką są pieniędzy. Naucz się, jak odkładać pieniądze, aby być finansowo niezależnym. Powodzenia!